12 Haziran 2014 Perşembe

Kitap Yorumu #8 : Ölümcül Kaçış - James Dashner
Künye:

Kitabın Adı: Ölümcül Kaçış
Orijinal Adı: The Maze Runner
Yazarı: James Dashner
Sayfa Sayısı: 406
Seri: The Maze Runner #1
Goodreads Puanı: 3.99/5

Merhaba , merhaba , merhaba  :) Çok çok sevdiğim bir kitabın yorumunu yapıyorum bugün . Bana inanın Ölümcül Kaçış üç heceyle özetleyebileceğim sayılı kitaplardan: BA-YIL-DIM <3

Bir kere bu kitabı spoi vermeden anlatmak çok zor . Ama şunu söyleyebilirim , çoğu kitabın arka kapağında yazanları çok takmam hatta şu ana kadar yorumlarıma da hiç eklemedim ama bu sefer dikkate almanızı öneririm çünkü arka kapak = spoi vermeden yazılabilecek yorum :) Sadece kitabın mükemmelliğini öğrenmek için yaklaşık bir 20 ile falan çarpmanız lazım ;)
Thomas bir asansörde uyandığında hatırlayabildiği tek şey ismidir. Ailesini, evini veya oraya nasıl geldiğini anımsamamaktadır. Zihni bomboştur. Asansörün kapıları açıldığında Thomas kendini Kayran isimli, devasa taş duvarlarla çevrili geniş bir alanda ve burada yaşayan çocukların arasında bulur. Tıpkı Thomas gibi Kayranlılar da oraya neden ve nasıl geldiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri çevrelerini saran labirente çıkan taş kapıların her sabah açılıp her akşam kapandığı ve her otuz günde bir aralarına yeni bir çocuk katıldığıdır. Kimse Kayran'da kalmak istemese de kurtulmak imkânsız görünmektedir. Yine de Thomas'ın içinde bir his, çıkış yolu bulabileceğini söylemektedir. Ama bunun için zihninin derinlerinde yatan sırları açığa çıkararak labirentin gizemini çözmesi gerekecektir.
Bu kadarını bilmek bence yeterli ama tavsiye olarak Thomas'ı daha iyi canlandırabilmeniz için The Maze Runner'ın fragmanlarını *trailer dememek tuhafına gitti ama çaktırmadı* izlemelisiniz çünkü Dylan O'Brien tam anlamıyla role "cuk" oturmuş <3 Belki konu anlatma olarak beklentiyi karşılayamamışımdır şu an ama bu sefer de beğenilerimi paylaşmak istedim ve Ölümcül Kaçış'ı o kadar sevdim ki zaten kalabalık olan alınacaklar listemin "ilk" sırasına oturmayı başardı -ki bu benim liste yapma filtreme göre çok iyi bir başarı :) - ve aldımm :) Incarceron'u bitirir bitirmez Alev Deneyleri'ni okumaya gidiyorum ve söyleyebileceğim son söz olarak: Bu kitapla ilgili hiçbir tereddütünüz olmasın çünkü insanda bağımlılık yapıyor <3 <3 ;)

Puanım: 5
5 Puan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder